16. kolo hokejovej Tipsport extraligy

31.10.2012 Celý región

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. B. Jankovič (F. Nemček, Češík), 51. Ján Sýkora (Kubka, Heizer), 60. Ján Sýkora (Lunter) - 22. Vandas (Hvila), 33. Vandas (Hvila, D. Kramár), 58. Kovačevič (B. Rapáč, S. Takáč), 59. Vandas (J. Špelda, Balán)
Vylúčení: 19:19 na 2 min, navyše: Bambúch 10+DKZ, Slipčenko (obaja B. Bystrica) 10+DKZ, B. Rapáč 10 min za napadnutie zozadu, Sidor 10+DKZ, Vandas 10+DKZ, Jáchym (všetci Poprad) 5+DKZ
rozhodovali: Štefik - Gajan, V. Snášel
1283 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko (59. Košarišťan) - J. Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Bambúch, Novajovský, Ketner, M. Styk - Lunter, M. Hudec, Ján Sýkora - Lamper, Heizer, F. Nemček - B. Jankovič, Češík, Petro - T. Zigo, D. Hegyi
Poprad: Nikkilä (43. D. Sidor, od 59. bez D. Sidora) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, J. Špelda, Pentikäinen, M. Kurali, D. Kramár, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Koskinen, D. Buc - Sabolič, B. Rapáč, S. Takáč - Matúš Paločko, Gríger, Homa

Banská Bystrica 30. októbra (TASR) - Domáci ochoreli na popradský vírus. Vonku inkasovali osem, nedali ani jeden, teraz po dvoch tretinách lovili puk dvakrát zo svojej siete a strelecky opäť vyšli naprázdno. Spoliehali sa už len na zázračný obrat a v tomto duchu si obrazotvorní diváci vedeli predstaviť, čo sa v šatni pred treťou tretinou dialo. Na dvojgólovom vedení 'kamzíkov' sa podpísal aj hlavný rozhodca Štefík. Nemal to pri svojom rozhodnutí jednoduché, v 22. min nastrelil tvrdo Hvila do masky brankára Slipčenka, ktorému sa okamžite podlomili kolená, padol na ľad ako podťatý a do prázdnej bránky Vandas poľahky strelil úvodný gól. Búrka nevôle hlavného rozhodcu neprinútila, k debatám, aj keď tréner Orsrzágh mu mal čo v hnevlivom bleskovom 'interview' povedať. Zdalo sa, že Slipčenka budú dlhšie kriesiť, nosidlá odmietol, zostal v bránke a o pár sekúnd vyčaroval po strele Buca perfektný zákrok. Ťažko tvrdiť, či v ďalších minútach rozhodca kompenzoval svoj predchádzajúci verdikt, no trestnú lavicu hostí výrazne zaplnil a domáci mali k dispozícii dve presilovky o dvoch hráčov trvajúce dovedna 3:11 min. V 33. min im akurát prvá skončila, keď zabudli na Vandasa a ten im pohodlne po nahrávke 'exbystričana' Hvilu pridal druhý gól Početná prevaha streleckú mušku domácich nevystužila, puky lietali okolo i do bránky, väčšinou im však chýbala razancia, alebo ich zneškodnil reflex Nikkiläho.

Úvod zápasu nenasvedčoval medzi klubmi zo spodku tabuľky drámu 'osobitného určenia', domáci si vypracovali aj šance, v 17. min nepremenil Nemček samostatný nájazd, vzápätí strela Petra tiež nenašla správny smer a trápenie Bystričanovv sa prevalilo aj do druhej i tretej tretiny. V 43. min Lamper nabral brankára Nikkiläho a vzápätí bitka s Jáchymom bola pre neho trestom. Nikkilä ďalej nepokračoval, museli ho vystriedať a nervozita sa dala krájať. Popradčania nevyužili minútovú, potom 47 a 46-sekundovú početnú prevahu piatich na troch, aj keď Vandas mal blízko k hetriku. V 49. min zazvonila po strele Grmana v presilovke žŕdka, no onedlho v 50. min Jankovič bombou zo strednej vzdialenosti oživil nádej na zvrat. Presne o minútu neskôr sa nechal zaskočiť z uhla brankár Sidor, Ján Sýkora zakončil sólo krásne strelou po ľade a začalo sa odznova. Záver vyznel šokujúco pre domácich, počas 13 sekúnd medzi 58.-59. min inkasovali dva góly od Kovačeviča a Vandasa, navyše 66 sekúnd pred koncom sa strhla hromadná bitka, do ktorej sa v sólo predstavení vložili aj obaja brankári. Kým rozhodca nadelil tresty, uplynulo zo 20 minút, do bránky hostí sa dokonca z núdze postavil útočník Takáč a postaral sa o nevšednú kuriozitu rozblázneného zápasu s porciou vylúčení a DKZ. Pri power play Ján Sýkora ešte stihol 51 sekúnd pred koncom znížiť, no vyrovnať už 'barani'nestihli.

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Pre nás je prehra veľmi frustrujúca, mali sme šance, potom sme inkasovali v situácii, ktorú radšej nekomentujem. Dokázali sme sa vrátiť naspäť do hry, ubránili sme sa oslabeniam, no náhodným nahodením sme dostali v závere gól. Nemôžem hráčom nič vyčítať, žiaľbohu, opäť nám zápas ušiel, a to by sa nám už konečne nemalo stávať."
Jozef Škrak, kouč Popradu: "Dôležitý šesťbodový zápas sme zvládli, bodovo dostihli B. Bystrica. Bolo veľa vylúčených, nervózna atmosféra, ustáli sme oslabenie o dvoch hráčov, ani nevyužili rovnakú výhodu. Taký záver som ešte nezažil, no pre nás je dôležité víťazstvo, po piatich prehrách vonku sme konečne naplno bodovali."

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 30. D. Devečka (V. Škoda, Važan), 47. Drevenák (J. Dlouhý, O. Ďuriš) - 23. Holovič (Kutálek, R. Konečný), 23. J. Jurík (Klejna, Bezúch), 32. Jankovič (Stieler, M. Bartánus), 54. Kudrna (Pálffy, R. Školiak)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie
rozhodovali: J. Konc - P. Tvrdoň, Zvrškovec
1055 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško - Važan, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, T. Varga - Drábek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Valášek, Kluka
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, I. Ďatelinka - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - M. Bartánus, Stieler, Kudrna - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, J. Jurík

HK Nitra - HKm Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 26. R. Tománek (Nádašdi, Stümpel) - 8. P. Zuzin (Juraško, P. Hraško), 12. L. Jurík (Michal Chovan), 22. Michal Chovan (Šimko), 51. L. Jurík (Michal Chovan), 54. Brabenec
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Kmeč 10 min za nešportové správanie, Mašlonka (obaja Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, L. Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 1:3
oslabenia: 0:1
rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Smerek
3173 divákov

Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, M. Bača, Rais, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, R. Tománek - Pupák, Bene, Kmeč
Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - T. Méry, P. Huňady, Síkela

Nitra 30. októbra (TASR) - Domáci začali ako zvyčajne ofenzívne, na začiatku šiestej minúty poslal Nádašdi puk cez celú útočnú tretinu Chrenkovi, no brankár Zvolena Šimko sa stihol presunúť. Na konci siedmej minúty vyskúšal Podstavek na Šimka blafák, no puk mu skĺzol z čepele hokejky. Odpoveďou hostí bol gól v 8. minúte, keď Zuzin využil presilovku. O štyri minúty využil Zvolen aj druhú presilovku. Lukáš Jurík prekonal Valenta strelou z ľavej strany - 0:2. V závere prvej tretiny mohli hosti skórovať ešte dvakrát, no Podkonický ani Zuzin nedokázali Valenta prekonať.

Na začiatku druhej časti stretnutia sa opäť tešili hráči Zvolena, keď vo štvrtej presilovke hostí strelil po prihrávke brankára Šimka ich už tretí gól Chovan. Nitrania mali dôvod na radosť až v 26. minúte, keď sa gólom Tománeka vrátili do zápasu a opäť to bol gól v presilovke - 1:3. Ďalšie šance na vylepšenie skóre mali Nitrania Tománek i Chrenko, no v dobrých pozíciách bránu netrafili. Tretia tretina začala šancou Nitry, keď už v 12 sekunde Nádašdi tvrdo vystrelil, no Šimkova lapačka bola na mieste. Góly však strieľali hostia, v 52. minúte si Chovan počkal na Lukáša Juríka a ideálne mu prihral na gól, o dve minúty ušiel do brejku Brabenec a prekonal Valenta - 1:5. V závere sa ešte vylučovalo, no skóre sa už nezmenilo.

Karol Kolečáni, tréner Nitry: "Po posledných dobrých výkonoch sme hrali dosť kŕčovito, v druhej tretine sme sa mohli dostať na kontakt, no nevyužili sme šance a výsledok hovorí za všetko."
Peter Mikula, tréner Zvolena: "Základ celého víťaztva bola dobrá robota celého tímu, využívali sme presilovky, potom sme sa dostali pod tlak, ale v tretej tretine sme zase mali navrch my."

MHC Mountfield - HC Košice 1:7 (1:4, 0:2, 0:1)
Góly: 3. J. Fadrný (M. Beran, J. Perniš) - 5. Róbert Huna (Richard Huna), 6. Marcel Haščák (Michal Novák), 8. Róbert Huna (Richard Huna), 12. Marek Slovák (Spilar, R. Jenčík), 28. R. Jenčík (Marek Slovák, Spilar), 35. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 55. Spilár (Marek Slovák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: Bachúrik - Holienka, M. Valach
1303 divákov

Martin: Volentier (8. Šúrek) - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., A. Beňa, Zukal, Tupý, Alexejev, M. Danko - J. Markovič, M. Beran, J. Fadrný - T. Petruška, M. Hollý, Mikušovič - Murček, M. Horský, L. Vartovník - Jonák, Slávik, J. Kentoš
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Martin Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - Marcel Haščák, T. Marcinko, Pašek - Š. Novotný, P. Svitana, Mlynarovič - Matúš Chovan, Róbert Huna, Richard Huna

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 18. Marosz (J. Pardavý st., J. Gašparovič) - 21. T. Melichárek (Brňák, Mertel), 47. Peško (Chylo, Haring)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Výleta
2280 divákov

Trenčín: Kristín - Biro, Habšuda, J. Koma, Imrich, T. Bokroš, Vizváry, M. Nemčík - J. Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, T. Kopecký, Sojčík - T. Klíma, Lelkeš, Šišovský - Jakúbek, M. Adamec, Broska
Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, A. Kolník, A. Hruška - T. Melichárek, Mertel, Stupka - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - Očenáš, V. Nemec, S. Saliji